Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

VI Ognisko Patriotyczne [foto]

Opublikowano: niedziela, 13, listopad 2016

W dniu 10 listopada 2016 odbyło się w naszej szkole kolejne już Ognisko Patriotyczne.

W tym roku w ramach Konkursu Piosenki Patriotycznej zaprosiliśmy klasy 1, 2 i chętne klasy trzecie do zaprezentowania nam tradycyjnych utworów patriotycznych, które towarzyszyły naszym przodkom w różnych burzliwych okresach historii Polski. Wspierały ich w walce, dodawały otuchy, pomagały pokonać tęsknotę za domem i wolną ojczyzną. Tradycja wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych odradza się. Na licznych spotkaniach, wieczorach, apelach czy ogniskach patriotycznych w tych dniach odbywa się wspólne śpiewanie.

Przypominając sobie te pieśni, pamiętamy o tych , którzy 98 lat temu odzyskali dla nas niepodległość, a właśnie 11 listopada obchodzimy to święto. Ponieważ rozumienie patriotyzmu, miłości do ojczyzny zmienia się wraz ze zmianą pokoleń i niewątpliwie powiązane jest z sytuacją polityczną i gospodarczą, dlatego zaproponowaliśmy Wam wzbogacenie wybranego utworu współczesnym komentarzem, który wyraża Wasze rozumienie tego tematu. Zanim klasy zaprezentowały swoje utwory,  wszyscy odśpiewaliśmy Rotę, była to wzruszająca chwila. 

W konkursie uczestniczyły klasy 1ab, 1d, 1et, 1f, 1s, 2bf, 2d, 2e, 2s, 2t,3t. Po prezentacjach wszyscy udaliśmy na zewnątrz szkoły, gdzie zapłonęło prawdziwe ognisko.

Jury w składzie : przewodniczący : Pan dyrektor Tomasz Bizoń, członkowie : Pani Krystyna Pyzio, Pani Edyta Zwieńczak, Pan Piotr Zwieńczak oraz z ramienia samorządu szkolnego: Katarzyna Moskal przyznało następujące miejsca:

miejsce I – klasa 2e -   3 dni bez pytania

miejsce II –klasa 1f -  2 dni bez pytania

miejsce III – klasa 1et- 1 dzień bez pytania.

Pozostałe klasy wyróżnienie -1 godzina bez pytania.

Wszystkim klasom gratulujemy udanych występów, dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w ich przygotowanie. Dziękujemy także wychowawcom klas.

Organizatorki

Bożena Polak

Małgorzata Latała

fot. W. Stanek

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie