Zaproszenie dla rodziców maturzystów

Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekrutacja 2018/2019

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą kształcenia, opisami kierunków, czy terminarzem rekrutacji.

VI Ognisko Patriotyczne [foto]

Opublikowano: niedziela, 13, listopad 2016

W dniu 10 listopada 2016 odbyło się w naszej szkole kolejne już Ognisko Patriotyczne.

W tym roku w ramach Konkursu Piosenki Patriotycznej zaprosiliśmy klasy 1, 2 i chętne klasy trzecie do zaprezentowania nam tradycyjnych utworów patriotycznych, które towarzyszyły naszym przodkom w różnych burzliwych okresach historii Polski. Wspierały ich w walce, dodawały otuchy, pomagały pokonać tęsknotę za domem i wolną ojczyzną. Tradycja wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych odradza się. Na licznych spotkaniach, wieczorach, apelach czy ogniskach patriotycznych w tych dniach odbywa się wspólne śpiewanie.

Przypominając sobie te pieśni, pamiętamy o tych , którzy 98 lat temu odzyskali dla nas niepodległość, a właśnie 11 listopada obchodzimy to święto. Ponieważ rozumienie patriotyzmu, miłości do ojczyzny zmienia się wraz ze zmianą pokoleń i niewątpliwie powiązane jest z sytuacją polityczną i gospodarczą, dlatego zaproponowaliśmy Wam wzbogacenie wybranego utworu współczesnym komentarzem, który wyraża Wasze rozumienie tego tematu. Zanim klasy zaprezentowały swoje utwory,  wszyscy odśpiewaliśmy Rotę, była to wzruszająca chwila. 

W konkursie uczestniczyły klasy 1ab, 1d, 1et, 1f, 1s, 2bf, 2d, 2e, 2s, 2t,3t. Po prezentacjach wszyscy udaliśmy na zewnątrz szkoły, gdzie zapłonęło prawdziwe ognisko.

Jury w składzie : przewodniczący : Pan dyrektor Tomasz Bizoń, członkowie : Pani Krystyna Pyzio, Pani Edyta Zwieńczak, Pan Piotr Zwieńczak oraz z ramienia samorządu szkolnego: Katarzyna Moskal przyznało następujące miejsca:

miejsce I – klasa 2e -   3 dni bez pytania

miejsce II –klasa 1f -  2 dni bez pytania

miejsce III – klasa 1et- 1 dzień bez pytania.

Pozostałe klasy wyróżnienie -1 godzina bez pytania.

Wszystkim klasom gratulujemy udanych występów, dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w ich przygotowanie. Dziękujemy także wychowawcom klas.

Organizatorki

Bożena Polak

Małgorzata Latała

fot. W. Stanek

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Wspierają Nas

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie