Zmiana adresu internetowego

OD 1 stycznia 2018 r. jesteśmy dostępni pod adresem:

www.ckziuandrychow.pl

zmianie uległa również nasza poczta elektroniczna:

sekretariat@ckziuandrychow.pl

Projekt lekcja z ZUS w Naszej szkole

Dnia 9 listopada br. klasy druga i trzecia ekonomiczna brały udział w pierwszej lekcji z projektu „Lekcja z ZUS”.

Zajęcia przeprowadziła Pani Barbara Korpala z Inspektoratu ZUS w Chrzanowie. Miały one formę prezentacji i ćwiczeń. Na początku młodzież obejrzała  pouczający film o osobach, które zapomniały jak ważne są ubezpieczenia społeczne i z różnych przyczyn ich nie płaciły. Uczniowie mogli zobaczyć jakie są konsekwencje takich wyborów. Następnie Pani Barbara opowiedziała o historii ubezpieczeń na świecie i w naszym kraju, o rodzajach ubezpieczeń gromadzonych na Funduszu Ubezpieczeń Społecznych a wypłacanych przez ZUS.

W części ćwiczeniowej uczniowie pracowali z mapą myśli, na której znalazły się inne informacje z prezentacji i pogadanki, potem mogli zaprezentować wyniki. Zajęcia były bardzo interesujące i mamy nadzieję, że przybliżyły instytucję ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego w naszym kraju.

Przed klasami jeszcze trzy lekcje z tego cyklu przeprowadzone przez Panie Magdalenę Sipiorę i Małgorzatę Majdak a wszystko po to aby uczniowie mogli wziąć udział w Olimpiadzie Wiedzy o ZUS, która przed nami końcem listopada.

Dziękujemy naszemu gościowi za przybycie i liczymy na dalszą współpracę.

Ewa Socała, Magdalena Sipiora i Małgorzata Majdak