Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sprawozdanie ze ślubowania klas pierwszych

Opublikowano: niedziela, 16, październik 2016

Dnia 11 października jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, połączona z pasowaniem na ucznia Zespołu Szkół.

Ceremonia ta miała miejsce na dużej sali gimnastycznej w obecności dyrekcji i wychowawców klas pierwszych. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, akademię rozpoczęła absolwentka naszej szkoły Ania Młodzik w utworze muzycznym do słów wiersza patrona naszej szkoły. Następnie, pan dyrektor mgr Tomasz Bizoń przybliżył pierwszoklasistom ideę ślubowania i ośmiu przedstawicieli nowo przyjętych klas wyszło na środek, aby ślubować w imieniu uczniów klas pierwszych i w obecności pocztu sztandarowego.

Rotę ślubowania odczytali uczniowie klasy 1s: Dorota Wierońska i Patryk Stuglik. Po ślubowaniu pan dyrektor symbolicznie, z użyciem dużego wiecznego pióra, pasował zebranych przedstawicieli, a następnie zaprosił na część artystyczną przygotowaną przez uczniów starszych klas.

Część artystyczną poprowadzili: uczennica klasy 4t Kasia Moskal i uczeń 2s Jakub Pękala.

W tej części uroczystości ponownie wystąpiła Ania Młodzik w przejmującej piosence Edyty Gepert pt „Nie żałuję” oraz Bartek Praciak (4eb), Grzegorz Urbaniec (3d) i Kasia Tokarz (2t) w skeczu filozoficznym obrazującym poglądy naszego patrona profesora Tadeusza Kotarbińskiego w zestawieniu z myślą Świętego Jana Pawła II. Na koniec Bartek Praciak niezwykle brawurowo i profesjonalnie zarazem odśpiewał „Sen o Victorii” zespołu Dżem, przy znakomitym akompaniamencie gitarowym pana Tomasza Twaroga.

Uroczystość zakończył pan dyrektor, zapraszając równocześnie na sesję fotograficzną, podczas której nasz znakomity informatyk i fotograf pan Wojtek Stanek uwiecznił kolejne klasy pierwsze wraz z wychowawcami.

Na koniec pragnę podziękować: szczególnie pani Małgorzacie Płonce za profesjonalne przygotowanie aktorów biorących udział w skeczu i nieocenioną pomoc przy próbach. Paniom Dagmarze Kwiecińskiej i Ani Mazgaj za przygotowanie sali gimnastycznej, panu Wojtkowi Stankowi za jej uporządkowanie i za niezwykle profesjonalne zdjęcia, zaś wszystkim wychowawcom klas pierwszych za przygotowanie pierwszaków do tej podniosłej uroczystości.

Olgierd Morawski

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie