Zaproszenie dla rodziców maturzystów

Książki z serca Afryki

Opublikowano: piątek, 14, październik 2016

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 6 nowych książek, które podarował nam ojciec Bartłomiej Jan Kurzyniec, który od niemal 40 lat przebywa na misji w Afryce, a pochodzi z pobliskich Targanic.

Gościł w naszej szkole  w czasie tegorocznego Dnia Turystyki. W czasie spotkań z młodzieżą dzielił się swoimi doświadczeniami z misji w Rwandzie oraz opowiadał o codziennym życiu swoich afrykańskich parafian. Autorami podarowanych książek są jego współbracia, karmelici, Teofil Kapusta i Maciej Jaworski. Opisują oni Afrykę i ukazują młody Kościół w Rwandzie, który może nas zawstydzić swoją gorliwością i autentyzmem. W książce „Zebrane okruszyny chleba”, której ojciec Bartłomiej jest autorem, umieścił dla nas dedykacje następującej treści:

„Chłopcy i dziewczęta z Technikum w Andrychowie i wy wszyscy współwychowujący Piękną Młodzież, oraz Wy którym „okruszyny” zasmakują,
nieśmy iskrę Bożego Miłosierdzia aż na peryferie naszych serc i na krańce Burundi i Rwandy
ze Światowych Dni Młodzieży z Krakowa 2016.  Wasz brat misjonarz ze spotkania misyjnego w Technikum w Dniu Turysty błogosławi – brat Bartek-Jaśko rodem z Targanic”

Gorąco zachęcamy wszystkich do wypożyczania nowych książek i poświęcenia kilku chwil na ich lekturę.