Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Turystyka dla wszystkich

Opublikowano: poniedziałek, 03, październik 2016

W dniu 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Turystyki. Tegoroczne hasło przewodnie zwraca uwagę na prawo wszystkich ludzi do czerpania radości i korzyści z możliwości poznawania świata i jego różnorodności kulturowej.

Prawo to dotyczy każdego, także osób starszych, osób niepełnosprawnych, tych z mniej zasobnym portfelem oraz rodzin z małymi dziećmi. Klasa 3t przygotowała i zaprezentowała plakaty ukazujące, w jaki sposób sektor turystyczny realizuje to hasło i odpowiada na potrzeby poszczególnych grup turystów.

Biuro Podróży " 3t –Travel " zabrało nas także w podróż do Afryki Wschodniej aby pokazać potencjał turystyczny tego regionu. Na lotnisku w Addis Abebe - stolicy Etiopii-uczniowie szkoły przechodzili odprawę bezpieczeństwa (niestety, niektórzy zostali przyłapani na przemycie rzeczy niedozwolonych), aby potem znaleźć się na safari w dolinie rzeki Omo. Zdjęcia i gazetki prezentowały największe atrakcje turystyczne Etiopii..

Podróże łączą się także z książkami. Książki mogą dostarczyć nam informacji o miejscach, które chcemy odwiedzić, mogą też przenieść naszą wyobraźnię do miejsc, które póki co są dla nas fizycznie niedostępne.

Na stoisku przygotowanym przez Panią Krysię Pyzio mogliśmy obejrzeć wiele przewodników i albumów oraz zapoznać się z literaturą związaną z Afryką. Hostessy rozdawały "Bilety do Afryki" zawierające fragmenty powieści, których akcja rozgrywa się na Czarnym Lądzie.

Gościem honorowym tego dnia był Ojciec Bartłomiej – misjonarz z Rwandy. W trakcie spotkań z młodzieżą opowiadał o codziennym życiu swoich parafian, o turystach w Afryce,-czego mogą się spodziewać, czego nie powinni robić i o innych swoich doświadczeniach z misji. To była cenna lekcja, która uświadomiła nam jeszcze bardziej, że nie wszystkim żyje się tak wygodnie jak nam.

 Zapraszamy wszystkich do podróżowania, do poznawania świata poprzez grupowe wycieczki, samotne ekspedycje lub czytanie ksiażek. Każda podróż ubogaca.

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie