Zmiana adresu internetowego

OD 1 stycznia 2018 r. jesteśmy dostępni pod adresem:

www.ckziuandrychow.pl

zmianie uległa również nasza poczta elektroniczna:

sekretariat@ckziuandrychow.pl

Narodowe czytanie 2016 - relacja [foto]

Jak już wcześniej pisaliśmy, nasza szkoła włączyła się w organizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną akcję Narodowego Czytania „Quo vadis” H. Sienkiewicza. W sobotnie przedpołudnie, 3 września,  hol  Gimnazjum nr 1 zamienił się w atrium rzymskiego pałacu, którego ozdobą były przebrane w starożytne stroje uczennice i praktykantki „Kotarbina”

(Iwona, Julia, Klaudia, Kasia i Kamila) towarzyszące Neronowi, w którego wcielił się Błażej Markowski. Trzeba przyznać, że  wszyscy prezentowali się bardzo pięknie i dostojnie.

Czytanie  „Quo vadis” rozpoczęli  burmistrz Andrychowa oraz przewodniczący Rady Miasta, a po nich wybrane przez siebie fragmenty zaprezentowało kilkanaście innych osób. Wśród czytających byli nasi uczniowie:  Małgorzata  Gawęda, Magdalena  Wider,  Maciej Kołaczyk  oraz nauczyciele:  Edyta Zwieńczak,  Krystyna Pyzio,  Robert Tracz  i  Olgierd Morawski.

Pan Dyrektor Tomasz Bizoń zakończył andrychowską akcję Narodowego Czytania  zwracając uwagę na  ponadczasowe  walory  książek  i zachęcając wszystkich zebranych, a szczególnie młode pokolenie,  do  częstego ich czytania.

W  wykonanie  dekoracji  i  strojów oraz  przygotowanie  czytającej młodzieży  zaangażowały się panie Edyta Zwieńczak i Krystyna Pyzio.