Jak nie, jak tak...Przecież czytam [foto&video]

Opublikowano: piątek, 10, czerwiec 2016

W dniu 10 czerwca o godzinie 10, tak jak w wielu miejscach Polski i naszego regionu, także w Zespole Szkół nr 1 w Andrychowie, spotkała się niemal cała społeczność szkolna, żeby zamanifestować, że młodzi ludzie lubią czytać książki.

Być może odstrasza ich od literatury przymus czytania lektur szkolnych, ale wielu nie wyobraża sobie życia  bez fajnej książki. Nie chcą oni być utożsamiani ze średnim statystycznym Polakiem i mówią głośno: ”Jak nie czytam, jak czytam!”

Stąd pomysł tej ogólnopolskiej akcji, do której się przyłączyliśmy.

Spotkanie przebiegało w piknikowym nastroju, aby pokazać, że czytanie może być wielką przyjemnością, sposobem na relaks, oderwaniem się od trudności i stresów dnia codziennego. Przez jedną lekcyjną godzinę mogliśmy oddać się leniuchowaniu i czytaniu przyniesionych ze sobą książek.

Najpierw poprosiliśmy pana dyrektora o podzielenie się z nami swoimi czytelniczymi zainteresowaniami i wrażeniami z ostatniej lektury, a po nim inni nauczyciele oraz uczniowie prezentowali wybrane przez siebie utwory  i odczytywali ich fragmenty.

Wszyscy zgodnie orzekli, że takie spotkania trzeba organizować częściej.