Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Cała szkoła czyta książki

Opublikowano: poniedziałek, 06, czerwiec 2016

Według badań 63% Polaków nie czyta książek. Jeśli starsi nie czytają, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu! Pokażmy, że systematyczny spadek czytelnictwa nie dotyczy młodych ludzi, bo wielu spośród nich nie wyobraża sobie życia bez ciekawej książki!

 

10 czerwca, o godzinie 10.00 w różnych szkołach, w całej Polsce  uczniowie spotkają się, by w jednym miejscu wspólnie czytać, uczestnicząc w ten sposób w akcji „Jak nie czytam, jak czytam.”

Pomysłodawcy, czyli czasopismo „Biblioteka w Szkole”, liczą, że ustanowimy w ten sposób rekord czytania książek w jednym momencie.

Nasza szkoła również włączy się w tę akcję. Wszyscy spotykamy się na boisku szkolnym o godzinie 10.55, siadamy na ławkach, trawie lub przyniesionych kocach, wyciągamy książki (zabrane z domu  lub wypożyczone w bibliotece szkolnej) i czytamy to, na co mamy ochotę.

Akcję rozpoczniemy głośnym czytaniem. Jako pierwszy - pan Dyrektor przeczyta fragment ze swojej ostatniej lektury, po nim chętni/chętne uczniowie, uczennice i nauczyciele/nauczycielki, którzy chcieliby zaprezentować fragmenty swoich ulubionych książek (możesz to być i Ty – wystarczy tylko zgłosić to w bibliotece szkolnej).

Spotkanie zakończymy o 11.30. Całość zostanie sfotografowana i sfilmowana, by mieć pamiątkę i po części również po to, byśmy mogli wziąć udział w losowaniu nagród, bo za najlepsze zdjęcie akcji lub największą liczbę uczestników można wygrać dla szkoły fajne nagrody np. czytnik e-booków.

Nie robimy tego jedynie po to, by wygrać, ale po to, byśmy mogli się wspólnie oddać jednej ze swoich ulubionych czynności.

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie