Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wyprawa budowlańców do Kotliny Kłodzkiej

Opublikowano: czwartek, 12, maj 2016

W dniach od 27 kwietnia do 29 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Kotlinę Kłodzką i Góry Sowie.

Byliśmy w Złotym Stoku, Kłodzku, Międzygórzu, Bystrzycy Kłodzkiej, Polanicy, Dusznikach, Kudowie, Wambierzycach, Bożkowie, Ludwikowicach Kłodzkich, Osówce i Wojsławicach. Wysłuchaliśmy:  opowieści o życiu ludzi w średniowiecznej kopalni złota, wykładu na temat budownictwa regionalnego w Pstrążnej, prelekcji o funkcjonowaniu fortyfikacji Riese i twierdzy Kłodzko , opowieści o produkcji papieru, wykładu na temat historii ognia oraz wspomnień o tragedii osób przebywających w obozie Gross Rosen. Widzieliśmy przykłady budownictwa w postaci mostów, wiaduktów, zapór, fortyfikacji, jazów, młynów, pałaców, rezydencji, obiektów sakralnych i budownictwa regionalnego. Uczestnicy wyprawy wspólnie z Krzysztofem Szczygłem i panią Katarzyną Globelny spędzili niezapomniane chwile w otoczeniu przepięknej przyrody Sudetów.

Krzysztof  Szczygieł

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie