Spotkanie z notariuszem

Opublikowano: niedziela, 24, kwiecień 2016

Dnia 19.04.2016r. odbyło się spotkanie młodzieży z kl. 4ts oraz 2e z panią notariusz Barbarą Komar-Wdowik.

Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z partnerami Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Prokuraturą Generalną realizują program edukacji prawnej w szkołach ponadgimnazjalnych. Głównym celem programu edukacji prawnej w szkołach jest zwiększenie świadomości prawnej obywateli. Edukacja młodzieży szkolnej w zakresie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości zapobiega wykluczeniu prawnemu w dorosłym życiu oraz uczy świadomości prawnej.

Jest skutecznym działaniem profilaktycznym, gdyż w młodości łatwiej jest wyrobić poczucie odpowiedzialności obywatelskiej oraz tak ukierunkować wybory młodego człowieka, by były one zgodne z prawem. Zajęcia praktyczne przeprowadzone przez panią notariusz B. Komar-Wdowik pozwoliły zetknąć się naszym uczniom z własnymi poglądami oraz wartościami, co wyposaża ich w wiedzę i kształtuje umiejętność rozwiązywania problemów.

doradca zawodowy B.Kowalczyk