Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Promujemy czytelnictwo

Opublikowano: piątek, 15, kwiecień 2016

W dniu 23 kwietnia obchodzony jest od ponad 20 lat Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy służące promocji czytelnictwa.

Także i ZS 1 postanowił włączyć się w te działania, a zaczęliśmy już 14 kwietnia, korzystając z obecności w szkole rodziców (wywiadówka).

Młodzież własnoręcznie wykonała zakładki do książek, które rozdawała rodzicom, na parterze szkoły urządziliśmy wystawkę, prezentującą korzyści płynące z czytania książek, w różnych miejscach nakleiliśmy hasła zachęcające do czytania, dziewczęta, współpracujące z Radiem Andrychów, przeprowadziły wśród rodziców sondę „Czy lubi Pan/Pani czytać?”,  przez radiowęzeł nadaliśmy krótką audycję, a szkolna biblioteka otworzyła swoje drzwi, aby rodzice mogli zobaczyć jak wygląda i jaki posiada księgozbiór.

Wszystkie te starania miały służyć temu, abyśmy docenili znaczenie literatury  i zechcieli częściej sięgać po książkę, bo przecież, jak mówił Cyceron:

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu akcji Pani Beacie Kowalczyk i uczennicom klasy 1f- Julce Stanek, Klaudii Smazie, Joasi Błasiak i Justynie Migdałek.

Krystyna Pyzio

 

fot. W. Stanek

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie