Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Niedziela z operą

Opublikowano: poniedziałek, 11, kwiecień 2016

W dniu 10.04.2016 r. uczniowie klas 3f,3b,2b i 2d udali się do Opery Krakowskiej, by obejrzeć "Traviatę" G. Verdiego. Wyjazd zorganizował Pan Robert Tracz i wraz z Panią Marzeną Sujkowską-Knycz sprawowali opiekę nad młodzieżą.

Libretto powstało w oparciu o "Damę Kameliową" A. Dumas. Reżyser, Krzysztof Nazar, zrezygnował z historycznego kostiumu i uwspółcześnił narrację o paryskiej metresie. Skoncentrował się na płomiennej, absolutnej miłości, która potrafi całkowicie zmienić widzenie świata i swojego w nim miejsca. Violetta, świadoma bezwzględnie kończącego się życia z powodu śmiertelnej choroby, postanawia obdarzyć szczerym uczuciem Alfreda. Niestety, potęga miłości zderza się z siłą konwenansu. Violetta musi zdecydować o dramatycznym rozstaniu i w samotności zmaga się z chorobą...Tuż przed śmiercią spotyka ukochanego, jednak jest już za późno-umiera w jego ramionach. Alfredowi pozostają pustka i łzy.
Opera dostarcza widzom wiele wzruszeń, czasem bawi, czasem kręci łzę w oku. Niedzielę młodzież spędziła ciekawie a w drodze powrotnej do Andrychowa pojawił się pomysł powtórzenia wieczoru z operą i zobaczenia "Madame Butterfly" G.Pucciniego. Może w następnym sezonie?:-)

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie