Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nowa odsłona szkolnej strony internetowej

Opublikowano: czwartek, 31, marzec 2016

W przeddzień pierwszego kwietnia 2016 r. prezentujemy nową wersję szkolnej strony internetowej, opartej o najnowszą wersję bardzo popularnego Systemu Zarządzania Treścią (CMS) Joomla™ oraz dostosowaną do standardów Responsive Web Design.

Słowo "Jumla", od którego wywodzi się nazwa tego CMS'a pochodzi z języka Swahili i oznacza "wszystko razem" albo "jako całość". Nazwa ta została wybrana spośród tysięcy propozycji i była recenzowana przez szereg specjalistów z dziedziny marketingu. Należy tutaj nadmienić, że projekt Joomla to nie tylko oprogramowanie rozprowadzane na licencji GNU/GPL, to cała społeczność za nim stojąca - począwszy od programistów, przez projektantów, tłumaczy, administratorów na użytkownikach kończąc.

Korzystając z okazji pragnę szanownym internautom przypomnieć kilka faktów z 10 letniej historii szkolnej strony internetowej w domenie www.zs1andrychow.pl. Inicjatorem i koordynatorem powstania pierwszej wersji strony był Pan mgr inż. Andrzej Marek - długoletni i zasłużony pracownik naszej szkoły - pierwszy administrator i redaktor. Stronę w oparciu o system Blog:CMS opracował w 2005 absolwent i były pracownik naszej szkoły mgr Krzysztof Kudłacik. (http://born66.net) Strona ruszyła 1 marca 2005 roku. Drugą wersję strony, uruchomioną wiosną 2007 roku, opracowali ówcześni uczniowie naszej szkoły Ewa Semikow i Patryk Węglarz. Druga wersja była oparta o system PHP-Fusion w wersji 6.01, a administrator pozostał bez zmian. Strona w tej wersji funkcjonowała 5 lat. Po przejściu na emeryturę Pana Andrzeja Marka funkcję administratora przejąłem ja (czerwiec 2007), którą pełniłem przez 2 lata. Następnie stroną od maja 2009 do stycznia 2012 zajmowała się Pani mgr Jadwiga Stuglik. Od stycznia 2012 roku funkcję administratora szkolnej strony internetowej ponownie powierzono mnie. Ze względów historycznych, oraz zachowania swego rodzaju ciągłości postanowiłem pozostawić starą "karoserię", a uwzględniając stały rozwój oprogramowania serwerów podmieniłem, dosłownie i w przenośni, silnik strony. Wraz z inauguracją roku szkolnego 2012/2013 oficjalnie uruchomiliśmy nową wersję szkolnej strony internetowej, opartą o wersję Joomla 2.5. Obecnie, po 3,5 roku niezawodnego działania, przyszła pora na stronę, dostosowaną do zmieniających się na przestrzeni lat, rozdzielczości ekranów. Z jednej strony mamy coraz większe ekrany monitorów na naszych biurkach, a z drugiej, nie wyobrażamy sobie codziennego życia bez smartfona, czy tabletu. Dlatego też, by sprostać wymaganiom współczesnego użytkownika uruchomiłem stronę dostosowaną do standardów Responsive Web Design.

Mam nadzieję że strona w zmienionej formie przypadnie wszystkim użytkownikiem do gustu, będą ją często odwiedzać oraz "Polubią" nasz profil na Facebooku.

Strona jest ciągle uzupełniana o nowe treści i rozwijana, natomiast chcących sięgnąć do historycznych wpisów odsyłam do poprzedniej - starej wersji, która ciągle jest dostępna. Jednocześnie proszę o przekazywanie wszelkich uwag za pośrednictwem, bądź to poczty elektronicznej, bądź to naszego profilu na wspomnianym portalu, za które z góry dziękuję. Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszam do współpracy.

Kończąc pragnę podziękować wszystkim, którzy mając na celu kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły w społeczeństwie za pośrednictwem Internetu, przyczynili się do powstania poszczególny wersji strony, poświęcali swój cenny czas prowadząc ją; osobom: przekazującym materiały na stronę, służącym radą i pomocą, przekazującym konstruktywne uwagi, wykazującym się cierpliwością i wyrozumiałością, gdy coś "nie działało", czy pojawiało się "z poślizgiem".

Administrator:
Wojciech Stanek

Wszystkie znaki występujące w tekście
są zastrzeżonymi znakami firmowymi
bądź towarowymi ich właścicieli.

Informacje na temat CMS Joomla zaczerpnięto
z polskiej strony Joomla.

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie