Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zmiana adresu internetowego

OD 1 stycznia 2018 r. jesteśmy dostępni pod adresem:

www.ckziuandrychow.pl

zmianie uległa również nasza poczta elektroniczna:

sekretariat@ckziuandrychow.pl

Kriogenika - niezwykła chemia i fizyka

W dniu 25 lutego br. uczniowie z klasy 1a, 2a oraz 4a uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. W programie wyjazdu znalazł się udział w pokazach kriogenicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pokazy te zorganizowane były przez pracowników Wydziału Chemii UJ w Krakowie. Kriogenika to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem i wykorzystywaniem właściwości ciał w niskich temperaturach. Uczniowie podczas pokazu mieli okazję zobaczyć mnóstwo ciekawych doświadczeń m.in. powstawanie piany i mgieł, zmiany właściwości różnych substancji organicznych oraz metali i niemetali w bardzo niskich temperaturach. Mieli też możliwość zobaczyć jaki kolor ma skroplone powietrze, dotknąć suchego lodu oraz usłyszeć efekt spalania mieszaniny piorunującej. Wszystkie doświadczenia były bardzo ciekawe i absorbujące uwagę uczniów.

Wyjazd był bardzo pouczający.

B. Kowalczyk, E. Wykręt

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Wspierają Nas

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie