Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dziewczęta mistrzyniami powiatu w koszykówce

Opublikowano: niedziela, 06, marzec 2016

W czwartek 11.02.2016r. w I LO w Wadowicach odbyły się Powiatowe Finały w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w Piłce Koszykowej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział cztery zespoły, które po losowaniu tworzyły dwie pary półfinałowe. Zwycięzcy meczy awansowali do wielkiego finału, natomiast przegrane zespoły będą grać o trzecie miejsce.

W pierwszym półfinale ZSiPO z Kalwarii grał z naszymi zawodniczkami. Spotkanie od początku przebiegało po naszej myśli, dziewczęta zdobyły kilkunastopunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końcowego gwizdka, zwyciężając 23:11. W drugim meczu LO Wadowice ograło ZS nr 3 z Wadowic. W meczu o trzecie miejsce Kalwaria wygrała z "Ekonomem" mimo bardzo ambitnej postawy jej zawodniczek. Finał to powtórka z rozgrywek chłopców. Od początku spotkania wyczuwało się pewną nerwowość w grze z obu stron. Na szczęście nasze dziewczyny wykazały się większą kulturą gry, celniej rzucały i grały bardziej zespołowo. Pomimo mocnego dopingu ze strony widowni dowiozły zwycięstwo do końcowej syreny. Ostateczny wynik to 36:26. Serdecznie gratulujemy postawy całego zespołu, zaangażowania i niesamowitej woli walki. Nasz zespół dwa dni wcześniej rozegrał w naszej szkole mistrzostwa gminy z LO Andrychów wygrywając 36:4. Kolejny etap to mistrzostwa rejonów. Czekamy na równie dobrą postawę i walkę o medal.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. ZS nr 1 Andrychów

2. I LO Wadowice

3. ZSiPO Kalwaria

Skład ZS nr 1 Andrychów:

Natalia Pabiś (kapitan) 3t, Angelika Kudłacik 3t, Katarzyna Karbowiak 3t, Katarzyna Moskal 3t, Justyna Legut 2e, Klaudia Lichoń 2e, Małgorzata Gawęda 1s, Daria Koczur 3f, Agnieszka Grodowczyk 3d.
Opiekun: Andrzej Skóbel

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie