Dobre Praktyki [foto]

Opublikowano: niedziela, 06, marzec 2016

Przykłady praktyk w szkołach można by mnożyć. Także u nas w ciągu ostatnich kilku tygodni odmieniono nieco wygląd szkolnych wnętrz. Dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Prewencyjnego PZU S.A. w wysokości 1.105 zł oraz pracy naszych uczniów – techników budownictwa udało się odświeżyć część korytarza przy wejściu głównym.

Dodatkowo dzięki wsparciu Rady rodziców w wysokości 2.000 zł a także pozyskaniu środków z tzw. rezerwy celowej subwencji oświatowej w wysokości 5.000 zł z przeznaczeniem na wyposażenie szkolnego gabinetu profilaktyki nasi przyszli budowlańcy, w ramach zajęć praktycznych pod nadzorem pana Jacka Stuglika realizując program nauczania, wykonali remont kilku pomieszczeń szkoły. Praktyka czyni mistrza! To prawda powszechnie znana, ale o ileż więcej sensu ma wykonywanie czegoś, czego nie trzeba będzie rozebrać po zajęciach? Ileż więcej sprawia radości i satysfakcji? Niezmiernie cieszymy się, że nasi uczniowie wykonują praktycznie coś, co pozostaje na stałe, by przez długi czas służyć całej społeczności szkolnej obecnych i przyszłych roczników.