Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nasze technika w czołówce ogólnopolskiego rankingu

Opublikowano: niedziela, 06, marzec 2016

Praca jako wartość sama w sobie oraz trudności ze znalezieniem godnego zatrudnienia sprawia, iż coraz większą uwagę przywiązuje się do świadomego i dobrego przygotowania się do wejścia na rynek pracy oraz efektywnego w nim funkcjonowania.

Bardzo ważna staje się kwestia trafnego wyboru ścieżki kształcenia. Dorastający młody człowiek stający przed tak ważnymi wyborami mogącymi zaważyć na jego przyszłej karierze zawodowej musi pamiętać, aby w planowaniu uwzględnić wrodzone predyspozycje, potencjały oraz umiejętności.

Dobrze wybrana szkoła, kierunek kształcenia pomoże rozwinąć i poszerzyć kompetencje w takim obszarze zawodowym, który jest zgodny z jego osobowością.

Zespół Szkół Nr 1 w Andrychowie to szkoła z wieloletnimi tradycjami w kształceniu zawodowym, to szkoła, w której warto się uczyć, ponieważ start ku dobrej przyszłości jest najważniejszym wyborem, jakiego dokonuje młody człowiek na początku swojej kariery zawodowej. Tutaj można zdobyć receptę na sukces, rozwijać pasje, zainteresowania oraz wrodzone predyspozycje. O jakości kształcenia w naszej szkole mogą świadczyć ostatnie wyniki, jakie osiągnęła nasza młodzież zdając egzaminy zawodowe i maturalne na tle wyników w Małopolsce i w kraju oraz w rankingu techników Perspektywy 2016 – województwo Małopolskie, w którym nasza szkoła na kilkaset techników zajęła 50 miejsce podnosząc swój wynik z miejsca 59 w roku 2015.

Bardzo dobrze w rankingu egzaminów zawodowych wypadł technik obsługi turystycznej 11 miejsce oraz technik organizacji reklamy plasując się na 8 miejscu w Polsce.

Perspektywy 2016

Technik organizacji reklamy - Ranking Egzaminów Zawodowych 2016

2016

Nazwa szkoły

Miejscowość

Liczba
przyst.

Sukces
w %

1

Technikum Ekonomiczno-Handlowe w ZS nr 1

Lublin

25

100

2

Technikum nr 2 w ZS nr 3

Wadowice

23

100

3

Technikum w ZS Licealno-Gimnazjalnych

Rataje

16

100

4

Technikum Organizacji Reklamy w MZSP

Miejsce Piastowe

14

100

5

Technikum w ZS im. Wincentego Witosa

Sucha Beskidzka

11

100

6

Publiczne Technikum nr 3 w ZS Ekonomicznych

Opole

23

95.65

6

Technikum Zawodowe nr 4 w ZS nr 8 im. St. Staszica

Szczecin

23

95.65

8

Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. prof.T.Kotarbińskiego

Andrychów

19

94.74

www.perspektywy.pl

Technik obsługi turystycznej - Ranking Egzaminów Zawodowych 2016

2016

Nazwa szkoły

Miejscowość

Liczba
przyst.

Sukces
w %

1

Technikum Zawodowe nr 4 w ZS nr 8 im. St. Staszica

Szczecin

25

100

2

Technikum nr 1 w ZS Ekonomicznych

Leszno

23

100

2

Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w ZSE

Poznań

23

100

4

Technikum Hotelarskie w ZS Turystyczno-Hotel.

Elbląg

17

100

5

Technikum nr 3 w ZSOiZ im. mjra H. Sucharskiego

Bolesławiec

15

100

5

Technikum Obsługi Turystycznej w ZSP

Zagórów

15

100

7

Technikum nr 3 w ZS Politechnicznych

Śrem

27

96.30

8

Technikum nr 9 w ZS Gastronomicznych

Wrocław

24

95.83

9

Technikum Zawodowe w ZSE-H

Kołobrzeg

22

95.45

10

Technikum nr 11 w ZS im. Juliana Tuwima

Bielsko-Biała

19

94.74

11

Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. prof.T.Kotarbińskiego

Andrychów

15

93.33

www.perspektywy.pl

O zaletach kształcenia w naszych murach mogą również świadczyć wyniki badania losów absolwentów, przeprowadzane w ostatnich latach. Analizując losy naszych uczniów porównaliśmy roczniki 2010/2011 oraz 2014/2015 aby moc zaobserwować, jakich wyborów najczęściej dokonywali. Analizę wykonano na podstawie informacji zebranych przez wychowawców podczas rozmów telefonicznych oraz osobistych spotkań z absolwentami. Badanie przeprowadzono na próbie 121 absolwentów rocznika 2014/2015 oraz 109 absolwentów rocznika 2010/2011 Zespołu Szkół Nr 1 w Andrychowie.

Większość absolwentów nie ma problemów ze znalezieniem pracy - 46% rocznik 2014/2015, 27% rocznik 2010/2011. Widoczna jest tutaj zmiana i orientacja bardziej na pracę niż na dalsza edukację, co może świadczyć o tym, iż nasi absolwenci są poszukiwani przez pracodawców i potrafią się świetnie odnajdywać w trudnych realiach na rynku pracy (70% w zawodzie technik mechanik oraz 57% w zawodzie technik informatyk). Dalszą edukację podejmowali częściej absolwenci technikum w zawodzie: technik ekonomista/turysta - 31% organizacji reklamy - 39%,informatyk - 35%. Bardzo istotny staje się fakt, iż bezrobocie wśród naszych absolwentów zmniejszyło się z 10% na 5%.

Myślimy, że warto podjąć naukę w naszych murach, aby zdobyć takie wykształcenie, które daje satysfakcję i szansę znalezienia pracy zaraz po ukończeniu nauki.

 

Opracowanie: Beata Kowalczyk i Edyta Zwieńczak

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie