Zmiana adresu internetowego

OD 1 stycznia 2018 r. jesteśmy dostępni pod adresem:

www.ckziuandrychow.pl

zmianie uległa również nasza poczta elektroniczna:

sekretariat@ckziuandrychow.pl

Relacja z Konkursu Kolęd [foto & wideo]

"Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku, idą święta ..." Dnia 21 grudnia 2015 roku, w poniedziałek, w wigilię wigilijek szkolnych, odbył się pierwszy w Kotarbinie konkurs kolęd, w którym wzięło udział trzynaście klas.

Występujący byli oceniani w czterech kategoriach przez pięcioosobową komisję z panią dyrektor Ewą Flak, panią Edytą Zwieńczak, panią Krystyną Pyzio, panią Jadwigą Stuglik i z Szymonem Fują jako reprezentantem samorządu uczniowskiego. Imprezę poprowadzili organizatorzy: pani Justyna Kutyła i pan Olgierd Morawski. Młodzież wykazała się dużą inwencją twórczą w zakresie strojów, aranżacji i wyboru repertuaru, gdzie obok kolęd pojawiły się pastorałki i piosenki świąteczne - wszystko w języku polskim, bo taki był podstawowy wymóg konkursowy w tym roku.

Wygrała klasa 1s, drugie miejsce zajęła 3t, zaś trzecie 1f. Klasy te otrzymały w nagrodę możliwość wybrania dni bez pytania w II semestrze. Wyróżniona została 3a ze względu na piękne przebrania przygotowane przez panią Ewę Wykręt. Pozostałe klasy otrzymały po godzinie bez pytania. Konkurs przebiegał w miłej, świątecznej atmosferze; prowadzący korzystając z okazji zapoznawali młodzież ze zwyczajami bożonarodzeniowymi z różnych krajów wzbogacając wiedzę z zakresu geografii, turystyki i historii. Na koniec należy dodać, że mamy uczniów kreatywnych i niewątpliwie uzdolnionych zarówno wokalnie jak i instrumentalnie i mamy nadzieję, że zapoczątkowaliśmy nową bynajmniej nie - świecką tradycję w Zespole Szkół nr 1.

JK & OM

ZAPRASZAMY do obejrzenia FILMU z tego WYDARZENIA