Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szlachetna Paczka trafiła do adresatów

Opublikowano: niedziela, 06, marzec 2016

Drogi Darczyńcy Szlachetnej Paczki z Zespołu Szkół nr 1! Razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!
Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie. Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Pani Agnieszka, trzymając na rękach małą Emilkę, delikatnie przesuwała się z kąta w kąt, by zrobić miejsce na kolejne paczki. Prezenty zajęły miejsce w pokoju, przedpokoju i kuchni. Pani Agnieszka była zszokowana ilością paczek. Podobnie zdumione były dzieci. Z wielkim uśmiechem na twarzy wpatrywały się w kolorowe pudełka. "Od czego zacząć, od którego pudełka" - zastanawiali się chłopcy. Wreszcie w ruch poszły ręce
i wszystkie dzieci (nawet mała Oliwia) zaczęły rozpakowywać pudełka. Okrzykom radości nie było końca - "to dla ciebie...o, popatrz, a to różowe spódniczki pewnie dla dziewczynek". Niesamowite było to, jak dzieci dzielą się radością, otwierając kolejne paczki i obdarowują się nawzajem prezentami (pięknie zapakowanymi i podpisanymi imionami dzieci). Wszyscy domownicy czuli, że w którejś z paczek znajdują się szczególne upominki. Starsi chłopcy byli zachwyceni piłkami, rękawicami (piłka nożna - to ich hobby), młodsi zaś zabawkami zdalnie sterowanymi. Tylko uwaga rodziców spowodowała, że nie zaczęli meczu
w pokoju wypełnionym paczkami i nie uruchomili zabawek. "Ale będzie spanko" - chórem krzyknęli na widok wspaniałego łóżka i pościeli z logo klubu Barcelona. Pani Agnieszka była zachwycona pościelą, kocem, garnkami, talerzami i odzieżą, obuwiem dla dzieci. "O jak dobrze wypisały mi się już pióra, teraz mamy chłopaki cały zapas" - krzyknął Michał, zabierając pudełka z przyborami szkolnymi.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Ten sobotni wieczór pozostanie na długo w pamięci obdarowanej rodziny i ilekroć popatrzą na prezenty, wspomną o Waszym Szlachetnym i Wielkim Sercu. Ta wielka, spontaniczna radość obdarowanych dzieci niechaj będzie dla Was nagrodą za trud włożony w przygotowanie tak wspaniałej paczki i trafionych prezentów. Jako wolontariusz doceniam zaangażowanie całej społeczności szkolnej - młodzieży, nauczycieli, pracowników administracji.
Serdecznie wszystkim dziękujemy – koordynatorki Akcji - Beata Kowalczyk, Krystyna Pyzio

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie