Nasza Szkoła czyta dzieciom

Opublikowano: niedziela, 06, marzec 2016

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

Rozumiejąc to i doceniając, pani pedagog i pani bibliotekarka postanowiły podjąć inicjatywę zaproponowaną przez Przedszkole nr 4 i zorganizować akcję czytania przedszkolakom przez uczniów naszej szkoły.
Pierwsza nasza wizyta w przedszkolu miała miejsce 24 listopada, z okazji świętowanego tam Tygodnia Pluszowego Misia.  Uczennice 1e – Agnieszka Kasprzak i Paulina Pietraszek czytały wtedy dzieciom z najmłodszych grup wiekowych bajeczki o Kubusiu Puchatku i o przygodach leśnych przyjaciół. Maluchy były bardzo przejęte naszą wizytą, z wielkim zainteresowaniem słuchały, odpowiadały na zadawane pytania i włączały się w zaproponowane zabawy.

Zaprosiły nas na kolejne spotkanie, które doszło do skutku 10 grudnia i poświęcone było książeczkom o św. Mikołaju i Świętach Bożego Narodzenia. Po Nowym Roku chcemy kontynuować tę sympatyczną akcję promocji czytelnictwa.

Krystyna Pyzio, Edyta Zwieńczak