Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wypad klas 3f i 2d do Krakowa na Kazimierz

Opublikowano: niedziela, 06, marzec 2016

We wtorek 15.12.15 r. klasy 2d i 3f wraz z wychowawcami Panią Agatą Mularską i Panem Robertem Traczem wyjechały do Krakowa. W Galerii Kazimierz obejrzeliśmy film pt. "Makbet" inspirowany tragedią Szekspira.

Produkcja Kurzela to mroczny thriller o szaleńczej obsesji władzy. Transowa muzyka uzupełnia malarskie, plastyczne obrazy, które odzwierciedlają ponure majaki Makbeta. W rolę tytułową wcielił się znakomicie Fassbender. Po seansie poprowadzeni przez naszego Wodza doszliśmy na Kazimierz, sławną żydowską dzielnicę Krakowa. Zwiedziliśmy synagogę Remu i przyległy do niej cmentarz-kirkut. Z ust przewodników dowiedzieliśmy się wiele o obyczajach Żydów. Pospacerowaliśmy także klimatycznymi uliczkami Kazimierza, widzieliśmy m.in. dziedziniec kamienicy, na którym Spielberg kręcił sekwencje do swojej "Listy Schindlera".
Wizytę w Krakowie możemy więc uznać za bardzo udaną - spędziliśmy czas ciekawie!

R. Tracz

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie