Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Niebo na wyciągnięcie ręki

Opublikowano: czwartek, 03, marzec 2016

Zastanawialiście się kiedyś nad tym: Dlaczego Słońce wędruje po niebie i czy zawsze wygląda tak samo? Jak wygląda z bliska Księżyc, planety, oraz inne drobne ciała Układu Słonecznego? Dlaczego niebo jest niebieskie, a w dzień nie widać gwiazd?

Uczniowie naszej szkoły znaleźli odpowiedzi na te i inne pytania... W poniedziałek 14 grudnia br., w ZS nr 1, odbył się pokaz przygotowany przez mobilne planetarium Planet Expres. W programie znalazł się pokaz, poświęcony astronomicznym zjawiskom nieba, Słońcu i obiektom kryjącym się wśród gwiazd. Uczniowie zostali zabrani w wirtualną podróż kosmiczną poza nasz Układ Słoneczny i odległość lat świetlnych mogli przemierzyć w mgnieniu oka... Piękne rozgwieżdżone niebo nad głowami, pozwoliło również zobaczyć tysiące gwiazd układających się w gwiazdozbiory... Wszystko to, sprawiło że uczniowie mogli poczuć się przez chwilę jak astronomowie, czy naukowcy, którzy obserwują niebo.
Była to doskonała okazja do tego, aby zbliżyć się do przestrzeni, która od zawsze wydawała się człowiekowi bardzo odległa.

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie