Zaproszenie dla rodziców maturzystów

Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekrutacja 2018/2019

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą kształcenia, opisami kierunków, czy terminarzem rekrutacji.

Turniej Klas Mundurowych - Wadowice 2015

Opublikowano: czwartek, 03, marzec 2016

W dniu 06 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach odbył się „TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH – WADOWICE 2015„. Współorganizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach orazInternational Police Association Małopolska Grupa Wojewódzka - Region IPA Wadowice.

Celami Turnieju, skierowanego do uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego były: 

 • propagowanie wśród młodzieży postaw prospołecznych,
 • rozwijanie sportowego współzawodnictwa,
 • sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów klas mundurowych,
 • pielęgnowanie pamięci o orężu polskim i polskiej myśli technicznej,
 • rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań związanych ze strzelectwem,
 • propagowanie wśród młodzieży zasad poszanowania prawa.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy o broni i przepisach z tym związanych, policyjny tor przeszkód oraz strzelanie z broni palnej. Konkurencję strzelecką przeprowadzono na strzelnicy LOK w Suchej Beskidzkiej.

Naszą szkołę reprezentowali: GOŹDZIK Szymon, PAWIŃSKI Łukasz – IVeb, WYSOGLĄD Krzysztof – IV t/s oraz GARBACZ Michał III a. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

 

 1. Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie - ZDZ Katowic
 2. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej
 3. Zespół Szkół Liceum Ogólnokształcące w Zawoi Wilcznej
 4. Zespół Szkół nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie
 5. Zespół Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach
 6. Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego w Oświęcimiu

Uczestnicy również zdobywali nagrody za indywidualne osiągnięcia. I tak GARBACZ MICHAŁ był najlepszy w strzelaniu oraz zdobył III miejsce w teście wiedzy,natomiast WYSOGLĄD Krzysztof - II a GOŹDZIK SZYMON III miejsca w policyjnym torze przeszkód.

Na zakończenie Turnieju nagrody i puchary dla uczestników wręczali: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – mł. insp. Bogusław Wajdzik, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach - mgr inż. Jerzy Kotaś oraz Zasłużony dla Sekcji Polskiej IPA – p. Stanisław Zając.

Fundatorami nagród rzeczowych i pucharów, którymi obdarowani zostali uczestnicy Turnieju byli: Burmistrz Wadowic, Burmistrz Andrychowa, firma ELEKTROSPEC Wadowice, firma MARECKI Wadowice, Region IPA Wadowice.

Nadesłał P. Stach

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Wspierają Nas

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie