Zmiana adresu internetowego

OD 1 stycznia 2018 r. jesteśmy dostępni pod adresem:

www.ckziuandrychow.pl

zmianie uległa również nasza poczta elektroniczna:

sekretariat@ckziuandrychow.pl

Spotkanie z mistrzem sztuk walki

W piątek 30 października br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z niezwykłym człowiekiem, byłym żołnierzem sił specjalnych, kaskaderem i mistrzem sztuk walk w jednej osobie – Jurijem Ziniewiczem. Jurij swój organizm poddaje ekstremalnym przeciążeniom fizycznym i nieustannie bada możliwości ludzkiego organizmu.

Mistrz uświadomił, że człowiek jest w stanie wiele osiągnąć dzięki własnej pracy, cierpliwości i wytrwałości. W czasie pokazów przypomina, że prawdziwa sztuka walki, to nie łamanie desek i efektowne kopnięcia, to cała filozofia za-zen, dzięki której sama natura i Bóg pozwalają człowiekowi osiągnąć niewyobrażalne efekty. Można przy tym pozostać skromnym człowiekiem, żyć w zgodzie z samym sobą, realizować marzenia. Program miał zachęcić uczniów do uprawiania sportu, propagowania zdrowego stylu życia, uczenia szacunku do przyrody i ludzi. Czy spełnił swoje zadanie? Zobaczymy, ale… już dziś wiemy, jakie są możliwości ludzkiego organizmu. Musimy jednak pamiętać o tym, że efekt taki możemy osiągnąć tylko po długotrwałych godzinach treningów. Jak powiedział sam mistrz Jurij Ziniewicz: Pokaz jest po to, aby udowodnić, do czego zdolny jest organizm człowieka w całkowitej zgodzie z naturą.

fot. Julka Stanek, Dominika Jopek