Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spotkanie z mistrzem sztuk walki

Opublikowano: czwartek, 03, marzec 2016

W piątek 30 października br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z niezwykłym człowiekiem, byłym żołnierzem sił specjalnych, kaskaderem i mistrzem sztuk walk w jednej osobie – Jurijem Ziniewiczem. Jurij swój organizm poddaje ekstremalnym przeciążeniom fizycznym i nieustannie bada możliwości ludzkiego organizmu.

 

Mistrz uświadomił, że człowiek jest w stanie wiele osiągnąć dzięki własnej pracy, cierpliwości i wytrwałości. W czasie pokazów przypomina, że prawdziwa sztuka walki, to nie łamanie desek i efektowne kopnięcia, to cała filozofia za-zen, dzięki której sama natura i Bóg pozwalają człowiekowi osiągnąć niewyobrażalne efekty. Można przy tym pozostać skromnym człowiekiem, żyć w zgodzie z samym sobą, realizować marzenia. Program miał zachęcić uczniów do uprawiania sportu, propagowania zdrowego stylu życia, uczenia szacunku do przyrody i ludzi. Czy spełnił swoje zadanie? Zobaczymy, ale… już dziś wiemy, jakie są możliwości ludzkiego organizmu. Musimy jednak pamiętać o tym, że efekt taki możemy osiągnąć tylko po długotrwałych godzinach treningów. Jak powiedział sam mistrz Jurij Ziniewicz: Pokaz jest po to, aby udowodnić, do czego zdolny jest organizm człowieka w całkowitej zgodzie z naturą.

fot. Julka Stanek, Dominika Jopek

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie