Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spotkanie z pisarką w MBP

Opublikowano: czwartek, 03, marzec 2016

W dniu 23 października grupa uczennic naszej szkoły z kl. 1e i 1f, pod opieką pani K. Pyzio, udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie uczestniczyła w spotkaniu z pisarką, panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, znaną czytelnikom autorką powieści dla młodzieży i dorosłych, m. in. cyklu „Cukiernia Pod Amorem”.

 

Spodziewałyśmy się, że to spotkanie będzie miało formę monologu, wykładu, a okazało się, że pani Małgorzata natychmiast wciągnęła uczestników do dialogu, zadając pytania, pobudzając do myślenia, wyrażania własnych poglądów. Najwięcej czasu poświęciła na to, by przekonać młodych słuchaczy, że warto czytać, ponieważ rozwija to nasz umysł, uczy formułowania myśli i wypowiedzi, umożliwia poznanie świata i sposobu myślenia innych ludzi, a przez to lepsze poznanie samego siebie. Zachęcała też młodzież do rozwijania pasji, szukania w sobie zainteresowań i umiejętności, dzięki którym można zrealizować swoje marzenia i zachwycić świat.

Pokrótce zarekomendowała też kilka swoich powieści dla młodzieży takich jak „13 Poprzeczna”, „110 ulic”, „Niebieskie nitki” oraz opowiedziała nam o tajnikach swojego warsztatu pisarskiego, podkreślając, że tworzeniu towarzyszy spory wysiłek i przełamywanie własnego lenistwa.

Dwóm uczennicom klasy 1f - Joannie Błasiak i Justynie Migdałek, które współpracują z Radiem Andrychów, udało się po spotkaniu przeprowadzić wywiad z pisarką, a Julia Stanek udokumentowała to kamerą. Efekt możecie obejrzeć poniżej, oraz na naszym kanale na YT.

Krystyna Pyzio

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie