Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uczniowie naszej szkoły na rewolucji balonowej!

Opublikowano: czwartek, 03, marzec 2016

Dnia 15 października w czwartek uczniowie klasy 4a i 4ts wzięli udział w ... "Rewolucji balonowej" w ramach projektu "Teatr Polska 2015" w MDK w Andrychowie. O godzinie 15.00. część uczniów wzięła udział w warsztatach z udziałem aktorki Katarzyny Marii Zielińskiej znanej m.in. z serialów "Barwy szczęścia"

i "Brzydula", oraz pani choreograf Kayi Kołodziejczyk pracującej ostatnio z aktorami takich filmów jak "Demon" i "Panie Dulskie". W spotkaniu uczestniczyła również legenda naszej szkoły pani Krystyna Płonka tworząca ongiś w Kotarbinie imponujące wydarzenia artystyczne, pan Zbigniew Przybyłowicz z MDK i moja skromna osoba ;) Pierwsza część warsztatów miała charakter wspomnieniowy; dzieliliśmy się swoimi wrażeniami z czasów transformacji ustrojowej 1989 roku, zaś przedstawiciele młodszego pokolenia Szymon Fuja i Wojtek Adamus z 4ts, Kamil Mróz i Tomek Gorczowski z 4a, zaprezentowali co wiedzą o tych czasach z opowiadań rodziców, dziadków i z lekcji historii. W drugiej części odbyły się zajęcia choreograficzne z panią Kayą, ćwiczenia z dubingu oraz pogadanka na temat różnic między przygotowaniem aktorów do spektaklu teatralnego, a specyfiką ról filmowych i serialowych.

O godzinie 18.00. rozpoczął się spektakl na który przybyło kilkadziesiąt osób w tym pozostali uczniowie z 4a i 4ts. Był to w zasadzie monodram Kasi Zielińskiej, ale z udziałem kontrabasisty Ksawerego Wójcińskiego, który dzielnie sekundował aktorce brawurowo wcielającej się w różne postacie z typowej polskiej rodziny przeżywającej na swój sposób czasy transformacji ustrojowej. Aktorka w mistrzowski sposób "wpięła" w swój monolog niektóre z informacji pozyskanych w części warsztatowej, w związku z czym można było poczuć się współtwórcą spektaklu.

Po przedstawieniu była jeszcze możliwość przedstawienia swoich wrażeń, powygłupiania się na scenie (w dobrym towarzystwie ;) i zrobienia "sweet foci" ;) z aktorką, a tak poważnie to myślę, że niewątpliwą wartością tego wydarzenia była możliwość uczestniczenia w profesjonalnym teatrze, dzielenia się swoimi wrażeniami, poznania osób mających bogate doświadczenie w pracy artystycznej, poznania nie tak odległej przeszłości. Oby było więcej tego rodzaju wydarzeń w naszym mieście i z udziałem uczniów naszego Kotarbina!

Olgierd Morawski

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie