Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Udział w dniach otwartych ATH

Opublikowano: czwartek, 03, marzec 2016

W dniu 24 września 2015 roku, klasy 2a, 3a wraz z wychowawcami oraz doradcą zawodowym uczestniczyli w Dniach Otwartych Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku –Białej.

Nasi mechanicy wysłuchali wykładu: ,,Nowe napędy pojazdów”- dr hab. inż. Jana Dzidy, prof. ATH. Interesujący wykład zakończył krótki konkurs, w którym nasi uczniowie wygrali bilety do kina oraz pendrivy.

Następnie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, które uczestniczyły w warsztatach: ,, Technologia piaskowych form odlewniczych”, ,, Nowoczesne badania silników spalinowych”, ,,Pojazdy hybrydowe” oraz ,,Zaawansowane programowanie obrabiarek CNC”. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa motoryzacyjno-lotnicza, na której zaprezentowano główną atrakcję dni otwartych hybrydę Alfa Romeo, pojazdy przystosowane do pracy w kopalni miedzi, pokazano również jak zmieniał się Fiat 500, od początku istnienia tego modelu. Ciepłą grochówką zakończył się nasz aktywny udział w dniach otwartych tej uczelni. Mamy nadzieję, że zgodnie z myślą:

,,Im więcej informacji łączysz, tym więcej zapamiętujesz” udało się naszym uczniom poszerzyć wiedzę o bardzo ciekawe informacje z zakresu budowy maszyn i wykorzystać je do dalszej nauki.

BKowalczyk

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie